A testben zajló megannyi változás egyike lehet a gyomorszáj záróizmának (a cardiának) az ellazulása, ami tetéződik a növekvő méh gyomorra gyakorolt hatásával.
A következők segíthetnek:
- Naponta többször egyél, de egyszerre csak keveset.
- Tapasztald ki, hogy mi segít, mi hoz enyhülést, mi csillapítja az égő érzést nálad a leghatásosabban.
- Hatékony lehet egy darab keksz, vagy egy korty tej elfogyasztása.
- Néha segít egy-egy kis darab jégkocka elszopogatása is.
- Próbálj meg lúgosító hatású élelmiszereket fogyasztani (neten nézz körül, de a lényeg, hogy egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, nem a lúgosításról van szó ez esetben!).
- Evés közben lehetőleg ne, vagy nagyon keveset igyál (az étel így felhígul, és az emésztőnedvek nem tudnak hatékonyan dolgozni).
- Mellőzd a következőket: kávé, alkohol, citrusfélék túlzott fogyasztása, paradicsomos ételek, olajos, zsíros ételek, sültek, borsmenta.
- Jó hatású a gyomorszájra, erősíti azt a mandula. Naponta pár szemet rágcsálj el belőle.
- Gyógynövények közül hatásosnak bizonyult a bodzavirág, az akácfa virága, és a vadlucerna. Ezekből forrázatot készíthetsz (az ajánlott elkészítési mód 1-2 csipetnyi füvet egy csésze forró vízzel leönteni és pár percig állni hagyni, majd kortyonként fogyasztani, maximum 1 csészényit naponta).
- Schüssler sók közül hatékony segítség a Nr. 9-es só, a Natrium phosphoricum szedése, D. 6 erősségben, naponta 3x1 tabletta mennyiségben. Szükség esetén 1-1 plusz tablettát is elszopogathatsz.
- Kerüld a lehajlást! Ha szükséges, inkább guggolva old meg a feladatot.
- Nem utolsó sorban: nézd meg mi zajlik a lelkedben. Vizsgáld meg az érzéseidet, a kételyeidet. Gondolkodj el azon a régi, népi bölcsességen mit jelent számodra, hogy: "mardossa a gyomrát". Felteheted még azt a kérdést is magadnak, hogy milyen érzést, esetleg valamilyen kellemetlenséget, dühöt nyeltél "be", ami folyamatosan mardossa a gyomrodat. Egyébként a gyomor és a psziché kapcsolatának valódi voltát már Pavlov igazolta, híres kutyás kísérleteivel.
Fotó: internet
Frissítve: 2017.08.03.
Forrás:
- Vass Zsolt: Útmutató a helyes Schüssler-só megtalálásához (EngelPharma ltd. 2007)
- Farkas Orsolya: Schüssler arcdiagnosztika és terápiás zsebkönyv (SpringMed kiadó, 2010)
- Earl Mindell: Gyógyfüvek bibliája
- Victoria H. Edwards: Az aromaterápia kézikönyve
- Reader ’s Digest – 1001 otthoni gyógyír – Megbízható gyógymódok hétköznapi betegségekreVarró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásaiMakay Béla: Gyógyítás fűvel-fával